Post by ZhIwY;] on Nov 2, 2007 15:48:00 GMT 2

Pingvinų yra įvairių rūšių, pavyzdžiui kaip:
Mažasis pingvinas
Karališkasis pingvinas
Imperatoriškasis pingvinas
Adelės pingvinas
Antarktinis pingvinas
Geltonakis pingvinas
Akiniuotasis pingvinas
Magelaninis pingvinas
Humbolto pingvinas
Mažasis pingvinas (lot. Eudyptula minor, angl. Little Penguin, vok. Zwergpinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Kūnas iki 40 cm aukščio, masė – apie 1 kg. Tai mažiausia pingvinų rūšis. Patinai ir patelės mėlynai pilkos spalvos. Peri požeminiuose urvuose. Deda 2 kiaušinius. Peri abu porelės nariai pakaitomis. Jaunikliai šildomi 7-10 dienų, o dar 13-20 dienų saugomi. Maitinasi jūroje pavieniui arba mažomis grupelėmis, sutemus grįžta į krantą. Tai labai triukšmingi paukščiai.
Karališkasis pingvinas (lot. Aptenodytes patagonicus, angl. King Penguin, vok. Königspinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Užauga iki 91-96 cm. Peri šiltesnėse platumose, ypač Pietų Georgijos ir Kergeleno salose. Patelė deda tik vieną kiaušinį.
Imperatoriškasis pingvinas (lot. Aptenodytes forsteri, angl. Emperor Penguin, vok. Kaiserpinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Tai stambiausia pingvinų rūšis, maždaug 110-120 cm aukščio ir apie 45 kg masės. Pradeda perėti ant ledo didelėmis kolonijomis dar spaudžiant šalčiui (iki – 60 C) ir siaučiant uraganui.
Patelės deda po vieną stambų kiaušinį (iki 450 g masės), tuoj pat palieka koloniją ir traukia maitinitis į atvirą jūrą. Peri patinai 62-64 paras. Jie stovi stati ir kiaušinį laiko ant pėdų, sandariai pridengę papilvės odos raukšle. Taip jie gali net iš lėto žingsniuoti. Perintis patinas priverstas badauti, todėl labai liesėja ir netenka iki 45 proc. masės. Įmitusi patelė į koloniją grįžta tik po 2 mėnesių. Gūžyje ji parsineša iki 1 kg maisto ir pradeda globoti tik ką išsikalusį jauniklį. Tada patinas keliauja į jūrą ir grįžta po 1-1,5 mėnesio. Jis taip pat atneša maisto. Paūgėję jaunikliai laikosi susiglaudę dešimtimis ir net šimtais. Tokie jų sambūriai vadinami „vaikų darželiais".

Adelės pingvinas (lot. Pygoscelis adeliae, angl. Adelie Penguin, vok. Adeliepinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis.
Rūšis labiausiai paplitusi prie Antarktidos ir gretimų salų. Ūgis iki 76 cm. Masė nuo 4 iki 5 kg. Paprastai maitinasi arti kranto (iki 20 m gylio), nors buvo užfiksuota maitinantis 175 m gylyje. Medžioklės laikas – naktis. Adelės pingvinas per tuoktuves patelei atneša akmenėlių lizdui. Tai sąlygoja reikmę kasmet sugrįžti į tą pačią vietą, Antarktidoje prasidėjus pavasariui (rugsejo – spalio mėn.) patelė deda 2 kiaušinius. Jaunikliai išsikala po 50-56 dienų.
Adelės pingvinai labai socialūs paukščiai. Jie gyvena tankiose ir didelėse kolonijose. Labai išvystyta vizualinė ir vokalinė komunikacija. Adelės pingvinai didelį energijos kiekį sukaupia poodiniame riebalų sluoksnyje, todėl ilgą laiką gali badauti. Atskiri individai gina ne tik savo lizdus, bet ir kitų porų lizdus bei visą koloniją.
Visą populiaciją sudaro 2-2,6 milijonų porų, populiacija stabili ir auganti.
Antarktinis pingvinas (lot. Pygoscelis antarctica, angl. Chinstrap Penguin, vok. Zügelpinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Aukštis 71-75 cm, masė – 3-4,5 kg. Vyrauja juoda ir balta spalva. Per skruostus nuo ausies iki ausies eina plona juoda linija.
Peri didelėmis kolonijomis. Lizdą įsiruošia seklioje duobutėje, į kurią prikrauna pluksnų, kaulų ir akmenukų.
Rūšis paplitusi palei Antarktidą puriu ledu padengtose vietose.
Geltonakis pingvinas (lot. Megadyptes antipodes, angl. Yellow-eyed Penguin, vok. Gelbaugenpinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Aukštis iki 65 cm, masė 5-6 kg.
Akiniuotasis pingvinas (lot. Spheniscus demersus, angl. African Penguin, vok. Brillenpinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Akiniuotasis pingvinas užauga iki 60–70 cm, sveria 2,5–3 kg ir sulaukia iki 20 m. amžiaus.
Paplitimas
Apie 170 000 akiniuotųjų pingvinų (laisvėje) gyvena Pietų Afrikos ir Namibijos valstybėse, vandenyno pakrantėse ir salose. Jų populiacijos pastarajame šimtmetyje itin sumažėjo, visų pirma dėl dažno tankerių plaukiojimo netoli krantų ir dėl naftos išsiliejimo (ekologinių nelaimių).
Apsauga
Akiniuotieji pingvinai abiejose minėtose valstybėse yra griežtai saugomi.
Magelaninis pingvinas (lot. Spheniscus magellanicus, angl. Magellanic Penguin, vok. Magellan-Pinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis.
Humbolto pingvinas (lot. Spheniscus humboldti, angl. Humboldt Penguin, vok. Humboldt-Pinguin) – pingvininių (Spheniscidae) šeimos paukštis. Aukštis 55-65 cm, svoris 4,5-5 kg. Kūnas juosvai pilkas, apačia balta. Suaugėliai ant krūtinės turi ryškią juodą pasagos formos juostą, o per galvą eina balta juostelė.
Paplitę Pietų Amerikos vakarų pakrantėje. Medžioja būriais sekliame vandenyne vaikydamiesi smulkias žuveles. Peri požeminiuose urvuose, olose ar plyšiuose.