Post by ZhIwY;] on Nov 2, 2007 16:19:58 GMT 2

Afrikinis dramblys (lot. Loxodonta africana, angl. African savanna elephant, vok. Afrikanischer Elefant) – stambus straublinis žinduolis, paplitęs Afrikoje. Tai stambiausias dabartinis sausumos žinduolis. Jis užauga iki 4 m aukščio ir sveria iki 7,5 t. Turi didžiules ausis ir durklus, kurie patinams užauga iki 3,5 m. Nuo azijinio dramblio skiriasi šiais požymiais: straublio gale yra dvi priešpriešiais esančios į pirštą panašios išaugos, ausys didesnės, nugara įlenkta; abi lytys turi galingus į viršų užlenktus durklus (populiariai vadinamus dramblio iltimis).
Dramblys per dieną suėda apie 200 kg augalų ir išgeria iki 130 l vandens. Afrikinis dramblys yra tipinis savanų gyventojas, tačiau jis nesunkiai prisitaiko ir prie kitų sąlygų, todėl gali gyventi į pietus nuo Sacharos išsidėsčiusiuose rajonuose. Vienintelė sąlyga-gyvenamojoje vietoje turi būti geriamojo vandens šaltinių ir galimybė maudytis. Sausros metu drambliai išdžiuvusių upių vagose iltimis rausia duobes, į kurias susikaupia vandens. Tokiomis girdyklomis naudojasi ne tik drambliai, bet ir kiti gyvūnai.
Dramblys bėgioja greičiau už žmogų, jis gali judėti 8-9 km per valandą greičiu ir tokį tempą išlaikyti be poilsio daugybę valandų. Dramblių kaimenė, ieškanti naujų ganyklų, per dieną gali įveikti apie 80 km. Patelių iltys trumpesnės nei patinų. Didžiausia dramblio ilčių pora siekė 3,1 m ilgio ir svėrė net 105 kg.
Azijinis dramblys (lot. Elephas maximus, angl. Asian Elephant, vok. Asiatischer Elefant) – stambus straublinis žinduolis, paplitęs pietų ir pietryčių Azijoje.
Nuo Afrikinio dramblio skiriasi mažesnėmis ausimis ir straublio galas turi vieną į pirštą panašią išaugą. Turi nedidelius durklus (nespecialistų vadinamus iltimis), o patelės iš viso jų gali neturėti. Kūno ilgis iki 3,5 m, masė iki 5 tonų. Yra žinomi keturi porūšiai, kurie nuo seno prijaukinti ir tarnauja žmonėms. Laukinis išliko Indijoje, Sumatroje, Kalimantane, Indokinijoje.